Wydawca treści

Badanie zapotrzebowania na środki Rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2025 rok

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Mieście Lubawskim zaprasza Pracodawców mających siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terenie powiatu nowomiejskiego, zainteresowanych ubieganiem się w roku 2025 o finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego do wzięcia udziału w badaniu, którego celem jest oszacowanie zapotrzebowania na środki rezerwy KFS na rok 2025. Na podstawie pozyskanych od Państwa informacji, PUP oszacuje środki rezerwy KFS na rok 2025, a następnie przekaże zapotrzebowanie na środki rezerwy KFS na rok 2025 do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

W związku z koniecznością oszacowania zapotrzebowania na środki z Rezerwy KFS w 2025 roku prosimy zainteresowanych pracodawców o wypełnienie formularza ankiety online do 26.01.2025 r.

Anieta badająca zapotrzebowanie na KSZTAŁCENIE USTAWICZNE pracowników i pracodawców finansowane ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) w 2025 r.

UWAGA! Ankieta ma charakter badawczy i nie stanowi zobowiązania dla żadnej ze stron. Nabór wniosków ze środków rezerwy KFS zostanie ogłoszony w późniejszym terminie na stronie urzędu oraz profilu FB.

W 2025 r. Rada Rynku Pracy określiła poniższe priorytety wydatkowania środków rezerwy KFS:
  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób po 50 roku życia.
  2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
  3. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji osób z niskim wykształceniem.
  4. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w obszarach/branżach, które powiatowe urzędy pracy określą na podstawie wybranych przez siebie dokumentów strategicznych, analiz czy planów rozwoju jako istotne dla danego powiatu czy województwa.
Planowany termin naboru ze środków rezerwy Krajowego Funduszu Pracy przewidujemy w II połowie 2025 r.
 

Załączniki

Komentarz do stosowania priorytetów wydatkowania rezerwy KFS w 2025 roku
Komentarz do stosowania priorytetów wydatkowania rezerwy KFS w 2025 roku.pdf 113 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji